Bractwo

Historia

Mistrzostwa Polski

Aktualności

Galeria

Mistrzostwa Świata

Wstecz

Powrót do strony głównej

Dalej

 

    Każdego roku organizowane są Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa w Płukaniu Złota. Uczestnicy podzieleni są na 4 kategorie: profesjonaliści, amatorzy, weterani i juniorzy. Zawody odbywają się w dolinie Kaczawy. Zawodnicy otrzymują jednakową ilość żwiru (5 do 20 kg) zawierającą określoną liczbę płatków złota (5 do 12). Można posługiwać się miskami o średnicy do 50 cm i wysokości do 15 cm. Wyznaczony czas na wypłukanie złota wynosi 20 minut. Złoto znalezione przez uczestników Mistrzostw pozostaje ich własnością.

Polskie Bractwo Kopaczy Złota posiada materiały informacyjno - promocyjne, z których można się dowiedzieć gdzie i jak poszukiwać złota. Organizuje zajęcia instruktażowe i jako jedyna rozprowadza specjalne miski do płukania złota.

Wyniki międzynarodowych mistrzostw Polski:

1994


  • juniorzy: 1. Krzysztof Sieradzki, 2. Radosław Tadajewski, 3. Przemysław Kołodziej

  • amatorzy: 1. Jakub Bossowski, 2. Przemysław Pietrzykowski, 3. Beata Sobocińska

  • profesjonaliści: 1. Zdzisław Wójcik, 2. Piotr Babijczuk, 3. Małgorzata Zdanowicz

1995


  • juniorzy: 1. Krzysztof Sieradzki, 2. Marcin Jagiełło, 3. Krystian Wiżgała.

  • amatorzy: 1. Michal Matasowsky (Słowacja), 2. Krystian Duda, 3. Peter Pecarka (Słowacja)

  • amatorki: 1. Renata Osumek, 2. Kinga Maciejak, 3. Lucia Kanova (Słowacja)

  • profesjonalistki: 1. Marie Pavlickova (Czechy), 2. Brigitte Rimpl (Szwajcaria), 3. Bibliana Povażanova (Słowacja)

  • profesjonaliści: 1. Franz Rimpl (Szwajcaria), 2. Frantisek Kmet (Słowacja), 3. Richard Kania (Słowacja)

1996


  • juniorzy: 1 Jarosław Augustyn, 2. Tomasz Antosiak, 3. Małgorzata Rosińska

  • amatorki: 1. Gabriela Augustyn, 2. Urszula Weiss, 3. Maja Bossowska

  • amatorzy: 1. David Ricanek (Czechy), 2. Marcin Peć, 3. Krzysztof Grill

  • profesjonalistki: 1. Anne Serre (Francja), 2. Andrea Luptowska (Słowacja), 3. Roswitha Smitt (Niemcy)

  • profesjonaliści: 1. Fero Bakos (Słowacja), 2. Tadeusz Wasilewicz, 3. Prcuch Jan (Słowacja)

  • weterani: 1. Joseph Billard (Francja), 2. Zbigniew Gruszka, 3. Milan Urbanek (Słowacja)

1997


  • juniorzy młodsi: 1. Arkadiusz Orzechowski, 2. Michał Reżny (Słowacja), 3. Maciej Regulski

  • juniorzy starsi: 1. Daniela Kowalik, 2. Karolina Świerk, 3. Agata Świerk

  • amatorki: 1. Renata Wasilewicz, 2. Klara Hoinova, 3. Jolanta Orzechowska

  • amatorzy: 1. Paweł Miechur, 2. Paweł Zarzecki, 3. Ryszard Szot.

  • profesjonalistki: 1. Renata Osumek, 2. Kinga Maciejak, 3. Greta Kuzminova (Słowacja)

  • profesjonaliści: 1. Michał Sarbach (Czechy), 2. Dusan Bulak Jun. (Słowacja), 3. Zbigniew Świerk

  • weterani: 1. Milan Urbanek (Słowacja), 2. Bertil Rosender (Szwecja), 3. Werner Kurtz (Niemcy).

1998


  • juniorzy młodsi: 1. Bartosz Rodzeń, 2. Michał Reżny (Słowacja), 3. Michalka Karchova (Słowacja)

  • juniorki: 1. Hanna Wasilewicz, 2. Karolina Świerk, 3. Agata Świerk

  • juniorzy: Lukas Holuba (Czechy), 2. Roman Bober, 3. Maciej Jarecki.

  • amatorki: 1. Jitka Skarvadova (Czechy), 2. Jarmila Kirakovjanova (Czechy), 3. Krystyna Antonowicz.

  • amatorzy: 1. Pavel Borurka (Czechy), 2. Pavel Luptovski (Słowacja), 3. Łukasz Koszulański.

  • profesjonalistki: 1. Helena Reżna (Słowacja), 2. Michaela Kuzminova (Słowacja), 3. Renata Wasilewicz

  • profesjonaliści: 1. Richard Kania (Słowacja), 2. Frantisek Kmet (Słowacja) 3. Tadeusz Wasilewicz .

  • enduro: 1. Agata Wejksznia, 2. Tadeusz Wasilewicz, 3. Bruno Ries (Niemcy).

1999


  • juniorzy: 1. Marcin Maciejak, 2. Jarosław Augustyn, 3. Hanna Wasilewicz

  • amatorki: 1. Karolina Świerk, 2. Andrea Povazanova (Słowacja), 3. Irena Drozd

  • amatorzy: 1. Przemysław Michalski, 2. Andrzej Sielecki, 3. Rafał Czernikowski

  • profesjonalistki: 1. Anna Świerk, 2. Agata Wejksznia, 3. Renata Wasilewicz

  • profesjonaliści: 1. Fred Olsson (Australia), 2. Tadeusz Wasilewicz, 3. Luboś Dobrota (Słowacja)

  • weterani: 1. Peter Ossenkopf (Niemcy), 2. Feliks Gil, 3. Milan Urbanek (Słowacja)

  • enduro: 1. Ryszrad Wisiński, 2. Roman Bober, 3. Wojciech Kosatka

  • media: 1. Dziennik Łódzki, 2. Odkrywca, 3. Telewizja Polska S.A. Oddział Wrocław  

 

Najważniejsze miejsca Polaków podczas mistrzostw narodowych, świata i Europy:

 

1994


  • Mistrzostwa Świata w Rauris (Austria): Ola Drabik - III miejsce, juniorzy.  

Ola Drabik

1996


  • Mistrzostwa Europy w Zlatych Horach (Czechy): Krystian Duda - I miejsce w kat. amatorów; Gabriela Augustyn - II miejsce, w kat. amatorek.  

Gabriela Augustyn

1997


  • Mistrzostwa Świata w Vigevano (Włochy): Piotr Karlak - I miejsce w kat. amatorek, Ilona Sosnowska - II miejsce w kat.  amatorek, Renata Wasilewicz - III miejsce w kat. amatorek; Roman Bober - III miejsce w kat. juniorów.

1998


  • Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w Goldkronach: Krzysztof Maciejak - I m. w kat. profesjonalistów, Feliks Gil - I m. w kat. weteranów, Przemek Michalski – II m w kat. amatorów, Krzysztof Sieradzki - I m w kat. juniorów, Hanna Wasilewicz – III m w kat. juniorów.  

     Mistrzostwa Europy w Hodrusa Hamre:  Karolina Świerk - I m. w kat. juniorów, Hanna Wasilewicz - III m. w kat. juniorów, Anna Świerk -  I m. w kat. amatorek, Krzysztof i Kinga Maciejak - II m. w zespołach dwuosobowych, Tadeusz i Renata Wasilewicz - III m. w zespołach dwuosobowych.

 

1999


 Było git.

 

Wstecz

Powrót do strony głównej

Dalej

Bractwo

Historia

Mistrzostwa Polski

Aktualności

Galeria

Mistrzostwa Świata